Geçiş Kontrol Sistemleri,Turnike bariyer sistemleri

Kartsan

Geçiş kontrol sistemleri, giriş ve çıkışların kontrol altına alınması için kullanılan sistemlerdir. Bir diğer adıyla turnike sistemi olarak bilinen geçiş kontrol sistemleri, kontrollü geçişler yapmanızı sağlarken aynı zamanda güvenli geçişlerin de kapılarını aralar. Geçiş kontrol sistemleri turnike programları ve turnikeli geçiş kontrol yazılımları ile birlikte giriş ve çıkış yapan kişilerin bilgilerini kontrol altında da tutabilmeniz mümkündür. Peki, turnike sistemleri nerelerde kullanılır? Turnike sistemleri; işletme girişlerinde, askeri alanlarda, hava alanlarında, plazalarda, holdinglerde, yeraltı treni ve metrobüs istasyonlarında ve buna benzer alanlarda kullanılabilmektedir. Turnike sistemlerinin dört farklı çeşidi bulunmaktadır. Bel turnikesi, boy turnikesi, hızlı geçiş turnikesi ve engelli geçiş turnikesi… Hangi çeşitte turnike kullanacağınız tamamen sizin tercihinize kalmış olmakla birlikte geçiş yapılacak alana göre tercih yapmanızda fayda vardır. Turnikeleri kullanacağınız alanların iç ortamlarda veya dış ortamlar olması da çok önemli değildir. Çünkü iç ve dış ortamlar için farklı üretilen turnikelerimiz bulunmaktadır. Perkotek, Avax turnike sistemleri Türkiye distribütörü konumunda olduğu için de satışa sunmuş olduğumuz tüm geçiş kontrol sistemleri fiyatları oldukça uygundur. Ancak tabi ki buradan genel olarak bir fiyat söylemek doğru olmayacaktır. Turnike sistemleri fiyatları, kullanacağınız turnikenin modeline, boyutuna, çeşidine ve bu tarz özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenden dolayı da turnike sistemleri fiyatlarını öğrenmek isterseniz web sitemizin iletişim bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Geçiş kontrol sistemlerinin Plastik kartlı geçiş sistemi genel özelliklerinden bahsedelim;  

Tüm turnike sistemlerimiz genelde personel devam kontrol sistemleri ile tetiklenebilmektedir. Yüz tanıma cihazı, parmak izli okuyucu ve kartlı geçiş kontrol terminali ile birlikte kullanılabilmektedir.

Elektrostatik boyalı ve paslanmaz çelik modeller, iç ve dış tüm mekânlar için kullanım sağlayabilmenizi sağlar.

Turnikelerin kol uzunlukları farklılık gösterse de; istediğiniz ebatlar ayarlanabilmektedir.

Avax turnikeli geçiş kontrol sistemi, iki yıl boyunca garantili olup tüm yedek parçalar da on yıl boyunca garanti kapsamında olmaktadır.

Turnikelerin acil mod özellikleri sayesinde afet, yangın veya deprem gibi olası tehlikeli durumlarda otomatik olarak serbest geçiş moduna geçilmektedir.

Turnikelerin montaj kiti sayesinde kurulum yapmak oldukça basit olacaktır.

Turnikelerimiz mikroprosesör kontrollü olarak üretildikleri için iki yönlü de çalışabilme özelliğine sahiptirler. İki yönlü geçiş sağlanabilse de bir taraftan geçiş yapılırken diğer yönden geçiş yapılması yasaklanmaktadır.

Elektrik kesilmesi gibi durumlarda sistem otomatik olarak serbest geçiş moduna geçmektedir.

Yüz tarama cihazı, parmak izi okuma cihazı ve kart geçiş sistemleri ile birlikte uyumlu olarak çalışabildikleri için istenirse uzaktan kumanda ile de kontrol edilebilmektedir.

Pek çok turnike modelimiz butonlar ile de çalışabilmektedir. Buton kontrolü tek buton olabileceği gibi çift buton ile de kontrol sağlanabilir. Tek buton kontrolünde butona her basışta bir sonraki işlem gerçekleştirilir. Çift buton kontrolünde ise açma ve kapama işlemleri için iki farklı buton bulunmaktadır.

Avax turnike sistemlerimiz, yüksek kalite belgelerine sahiptirler.

Herhangi bir problemle karşılaştığınızda 5 dakika içerisinde çağrı merkezime bağlanarak destek alabilmeniz mümkündür. Tüm Türkiye, Kıbrıs, Türki Cumhuriyetler ve Balkanlar’da kesintisiz, kaliteli ve hızlı destek vermekteyiz.

Turnike sistemleri ile ne elde edersiniz? Turnike sistemleri geçiş kontrolü sağlayacağı için kısıtlama yapmak istediğiniz alanlarda yüksek kaliteli çözümler elde etmenizi sağlar. Özellikle yönlendirmeler yapmak için de turnikeli geçiş kontrol sistemlerini kullanmak harika bir sonuçlar elde etmenizi sağlar. Pdks cihazlar ile kullanacağınız turnike sistemleri sayesinde de geçişlerde kontrol sağlarken aynı zamanda geçiş güvenliği de sağlarsınız. Yapmanız gereken tek şey turnike geçiş kontrol sistemini giriş ve çıkış yapılacak olana monte ettirmektir. Montajı yapılan turnikenin üzerine dilediğiniz personel devam kontrol sistemi cihazını konumlandırarak; personel takibi, yemekhane takibi, öğrenci takibi ve üye takibi yapabilirsiniz. Özellikle turnike sistemleri yemekhanelerde oldukça sık tercih edilir. Bunun nedeni yemekhanedeki sıra olayını bir düzene sokmaktır. Turnikeden sırası ile geçen kimseler, taşkınlıklar yapılmasına engel olurlar. Yemekhanelerde genellikle bel turnikesi kullanılsa da hızlı geçişlerin sağlanabilmesi için hızlı geçiş turnikeleri de tercih edilebilmektedir. Üstelik hızlı geçiş turnikesi kullanarak daha şık görüntüler elde edebilmeniz mümkündür.  

Peki, hangi turnikeleri nerelerde kullanacağız? Bahsedelim… Bel turnike sistemleri aynı zamanda tripod turnike olarak da bilinen turnikelerdir. Bu turnikeler, insan beli boyunda olduğu için bu ismi almışlardır. Metro ve metrobüs istasyonlarında sıklıkla rastladığımız bel turnikeleri, umumi tuvaletlerde de jetonlu para modülü ile birlikte kullanılabilir. Ayrıca tripod turnikeli geçiş kontrol sistemi, yemekhanelerde de sıkça tercih edilmektedir. Hızlı geçiş turnike sistemleri de tıpkı bel turnikesi sistemleri gibi yemekhanelerde tercih edilebilir. Bunun yanı sıra plaza, işletme veya holdinglerde sıkça kullanılmaktadır. Hızlı geçiş turnikeli geçiş kontrol sisteminin single ve double olmak üzere iki farklı modeli vardır. Yani tek taraflı veya çift taraflı geçişler yapılabilmektedir. Engelli geçiş turnikeleri ise turnike sistemi kullanılan her alanda kullanılmalıdır. Çünkü engelli bireylerin normal bir turnikeden geçiş yapabilmesi imkânsızdır. Aynı zamanda engelli geçiş turnikeleri serbest geçiş için de sıkça tercih edilmektedir. Boy turnikeli geçiş kontrol sistemi ise stadyum, konser alanı gibi alanlarda kullanılırlar. İnsan boyunu aştığı için bu alanlarda taşkınlıkların önlenmesini sağlayan boy turnikeleri, site girişlerinde pdks cihazlar ile birlikte de kullanılabilmektedir. Turnikeli geçiş kontrol sistemi hakkında duyduğunuz bu bilgiler yeterli olmadı mı? O zaman satış müdürlerimize ulaşın ve detaylı bilgi alırken aynı zamanda turnikeli geçiş kontrol sistemi fiyatını da öğrenin.