Kamera Sistemleri.Güvenlik kamera sistemleri.Kamera kurulumu

Kartsan

Kamera kurulumu.Kamera sistemleri. guvenlik kameras sistemi.kamera sistemi fiyatları. Güvenlik kameras sistemi fiyatları verilirkenen saglıklı k amera fiyatı kurulacak yerde birebir keşif yapılarak ferilen fiyatlardır.Gelişen teknoleji ile birlikte birçok sistemde birlikte deyişerek teknoleji olarak ilerlemektedir kamera sistemi artık her alanda güvenlik acisindan ihtiyaç haline gelmiştir.Güvenlik kamerası kurulumu. Site .Apertman.Fabrika.İşyeri .Gibi her alana güvenlik kamerası kurulumu yapılmaktadır guvenlik ve çalışanları takip acisindan çok büyük faktöre sahiptir.kartsan kamera veplastik kart sistemleri olarak birçok sisteme imza atmıştırız.Güvenlik kamera sistemi ihtiyaçlarınızda fiyat vermeden önce teknik arkadaşlarımız kamera kurulacak ortamı önce ücretsiz keşif yaparak neye ihtiyaç oldugunu tespit edip daha sonra uygun fiyat vererek siz deyerli müşterilerimize kaliteli hizmet vermekteyiz.Güvenlik kamera sistemi.kurulmadan önce firmamız olarak bir kaç alternatifler sunarak örneyin abonelik vb gibi müşterilerin bütçesi kollanarak en uygun fiyatlar sunmaktayız.Giyer firmalarımız.Kartlı geciş güvenlik sistemleri.Plastik kartlı turnike ve kamera sistemleri.Güvenlik kamerası plastik kartlı geciş sistemi

 IP VE ANALOG CCTV KAMERA VE KAYIT SİSTEMLERİ  

CCTV Güvenlik sistemleri apartman ve sitelere yönelik uygulama yapılan güvenlik kamerası ürünleridir. CCTV Güvenlik kamera sistemleri uygulama yapılacak olan yapılara göre farklı ürün seçenekleri tercih edilmektedir. CCTV güvenlik sistemleri kameranın koaksiyel kablo ile monitöre bağlanmasıyla kurulan bir sistemdir. Yapısal olarak kameralardan gelen görüntüler CCTV Kamera sistemi Dvr kayıt cihazları ile 7/24 kayıt altına alınmaktadır.

CCTV kamera sistemleri çalışma gerilimine göre bir adaptör veya şebeke gerilimi ile beslenebilir. CCTV Kamera sistemi beslemesinin sürekli olabilmesi için enerji kesilmesi durumunda UPS güç kaynakları ile CCTV güvenlik kameraları kesintisiz olarak hizmete devam etmektedir.

CCTV güvenlik kamera sistemleri ile birden çok kameradan aynı anda görüntü kaydedilebilir, telefon hattı üzerinden kameraların kontrolü sağlanabilir, aynı anda birden çok konumdan görüntü alınabilir. CCTV Kamera sistemleri ile kameralardan gelen görüntüler uzaktan izlenebilmesinin yanı sıra lokal olarakta izleme olanağı sağlamaktadırlar.

CCTV Kamera sistemleri hakkında detaylı bilgi ve CCTV Kamera sistemleri fiyatları için firmamızdan bilgi alabilir. Apartman CCTV Kamera Sistemleri ve Güvenlik kamera sistemleri için ücretsiz olarak keşif hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

KAMERA ÇEŞİTLERİ    

*BOX KAMERALAR

Alışveriş merkezleri, mağazalar, marketler, döviz büroları gibi halka açık yoğunluğun fazla olduğu, ışık oranlarının da gözle görülebilir seviyede veya fazla olduğu mekânlarda kullanılır. Burada amaç kişiyi renk ve kıyafetlerine göre tespit etmek, ürün takibini ve reyonları renklerine göre ayırt edebilmektir. Bu nedenle halka açık yerlerde renkli sistemlerin kullanmalısında yarar vardır. Bu KAMERALAR kullanıcıların piyasada en çok gördükleri ve bildikleri ürünlerdir.

Her mekân için teknik detaylara uygun ürün yelpazeleri vardır. Cihaz kasasının caydırıcı olması tercihlerdeki en önemli husustur. Ancak konfigürasyonun oluşması için KAMERANIN yanı sıra ortamın şartlarına uygun lens (Auto, Sabit, Manuel iris lens) artı KAMERA ayağı veya muhafazası gerekmektedir.

Box Kamera sistemleri ağırlık olarak mağzalar ve iç mekanlarda terci edilene kamera sistemi ürünleri arasındadır. Box kamera sistemi ürünleri fiyat yönünden ekonomik olan kamera sistemi çeşitleri arasındadır.

*DOME KAMERALAR 

Güvenlik Kamerası çeşitlerinden olan ve yaygın olarak kullanılan Dome Kamera yapısı itibariyle kubbe şekinde olan kameralardır. Dome Kamera mağza ve ofis gibi iç mekanlarda kullanılmaktadır. Dome Kamera camı şeffaf olmaması Kameranın hangi yöne baktığı belli olmamaktadır. Dome Kamerlar uyfak boyutları ile kullanım alanları çok geniş bir yelpazededir. Büyük ölçüde Box Kameraları yerine Dome kameralar tercih edilmektedir.

Kurulumunun basit ve kolay olması, ekstra lens olmaması, Dome kameranın baktığı alanın belirlğin olmaması Dome Kamera çeşitlerinin kullanımının yaygınlaşmasına olanak vermektedir. Bu nedenle Güvenlik Kamera sistemi firmaları ağırlık olarak iç mekanlarda Dome Kamera ürünlerini tercih etmektedirler. Dome kameralarda aynı şekilde Güvenlik Kamera Sistemi ürünleri gibi farklı ürün seçenekleri, şekilleri, özellikleri gibi kriterler ile satılmaktadır.

Dome Kamera Avantajları Nelerdir ?

-Estetik bir yapıya sahiptir.

-Muhafaza, Lens gibi bekstra Güvenlik Kamerası aksesuarlarına ihtiyaç duymaz

-Kompact boyutları vardır

-Montaj kolaylığı ile Dome Kamera ürünleri tercih edilmektedir.

-Dome kameranın nereye baktığı anlaşılmaz

-Dış etkenlere karşı korumalıdır. Çekiç ve diğer darbelere

-3.ncü şahıslar tarafından kamera yeri değiştirilemez.

-Bakım oranları Box kamera ve diğer kameralara göre daha ekonomiktir.

*SPEED DOME KAMERALAR

Speed dome kameralar güvenlik kamera sistemi ürünlerinin arasında bulunan kamera çeşitleridir. Güvenlik kamerası ürünleri arasında geçen ve farklı isimler ile (motorlu kamera, hareketli kamera, ptz kamera, pan tilt zoom kamera, mobese kamera, mobese kamerası, high speed dome kamera, slow speed dome kamera, motorlu kameralar, hareketli kameralar, ptz kameralar, pan tilt zoom kameralar, mobese kameraları, high speed dome kameralar, slow speed dome) ile aranılan yüksek çözünürlük özelliği olan, optik zoom kabiliyeti ve hareketli olan kameralardır.

Speed dome kameralar hareketli olan kamera türleridir. Güvenlik kamerası kullanıcıları tarafından kontrol ünitesi veya program üzerinden hareket ettirilebilirler. Speed dome kameralar farklı yönlere (Aşağı, yukarı, sağa, sola) dönebilen ve güvenlik kamera sistemi kullanıcıları tarafından anında müdahale edilebilen veya zoom özelliği kullanılarak nesnelere yakınlaşabilen kamera türleridir.

Speed dome kameralar önceden belirlenen noktalara zoom yapabilirler. Speed dome present noktalarının önceden tanımlanması durumunda kameranın izleyeceği yön ve noktalar speed dome kamera kullanıcıları tarafından belirlenebilir. Bu sayede izlenecek olan noktaların ve alanların tanımlanması ile bu alanlar kamera tarafından sürekli olarak kontrol edilir ve yakınlaşarak kayıt alma imkânı sağlanır.

Speed dome kamera kullanım alanları

Speed dome kameraları genel olarak kalabalık olan alanlarda ve uzak noktada bulunan alanların kontrolü için kullanılmaktadır. Speed dome kameralar yüksek ölçüdeki hassasiyeti ve yakınlaşma özelliği ile fabrikalar, hastaneler, havaalanları, otopark, üniversite gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Güvenliğin önemli ve insanların kalabalık olduğu alanlarda speed dome kamera sistemleri yaygın bir şekilde tercih edilmektedir.

Speed dome kamera avantajları

Speed dome kameralar normal kameralara göre hareketli olması kameranın tek bir noktada sabit kalmaması büyük avantaj sağlamaktadır. Standart, Dome, gece görüşlü kameralardan daha yüksek kalitede görüntü ve nesnelere yakınlaşma özellikleri speed dome kameraların avantajlarını ön plana çıkarmaktadır.

*PINHOLE KAMERALAR

Gizli Kamera Nedir ? : Gizli kamera diye bir ürün yoktur. Çok küçük boyutlarda üretilen, fark edilmeden görüntü ve ses alabilen kameralara genelde GİZLİ KAMERA denilmektedir.

İğne gözü kameralar bir oyuncağın içine, bir duvar saatine veya herhangi bir yere gizlenebilir. Ya da dış görünüşü yangın dedektörü, duman sensörü, hırsızlık alarm sistemi için kullanılan hareket algılama dedektörü ( pır sensör ) şeklinde olan gizli kamera çeşitleri olabilir.

Gizli kameralar en çok güvenlik amacıyla ev veya işyerlerinin bir taraflarına yerleştirilip kullanılır.

Burada 2 ana beklenti vardır.

* Görüntü ve sesin, gerçekten fark edilmeden alınması istenebilir ( gizli izleme)

* Müşteri veya ziyaretçilerin rahatsız olmaması için minik kamera kullanılması ( örneğin bir pastane, kafede kamera sistemi çok gereklidir. Ancak bu yerlerde müşteriler kamerada görünmek istemezler. İşyeri sahibi ise hırsızlığı önleme ve güvenlik için kamera sistemi kurmak isterse kullanacağı ürün mini kamera veya mikro kameradır)

Tam profesyonel olan gizli kameralar ise insanın üzerinde taşıyabileceği boyutlarda küçültülmüş, ses ve görüntüyü alan aynı zamanda da bir kasete kayıt yapan seyyar (mobil) kameralardır. Habercilerin kullandığı kameralar bunlardır. Profesyonel gizli kamera insanların üzerine yerleştirilirler. Her ortama rahatlıkla girip çıkabilirler. Nereden ne şekilde bakılırsa bakılsın kesinlikle görülmezler.

Neden Gizli Kamera Kullanılır? :

Gizli kamera insanları ve olayları en doğal haliyle görüntüler. Gizli kameranın bulunduğu ortamlarda eğer birileri diğer insanlara zarar verebilecek ( hırsızlık, tehdit, taciz, hakaret vb ) gizli ve kirli işler çeviriyorlarsa bütün bunlar gözler önüne serilir. Gizli kamera bu özellikleri nedeniyle yasadışı işler çeviren kötü insanların korkulu rüyası olmuştur.

Gizli Kamera Kullanımında Dikkat edilecek Hususlar:

Mesela bir tehdit olayının, bir taciz olayının, rüşvet alışverişinin ya da hırsızlık anının görüntülenmesi hiçbir zaman suç sayılmaz. Buna karşılık soyunma kabinlerinde, muayene odaları ya da yatak odalarında habersiz yapılan gizli kamera çekimi tam bir suçtur. Tüm müşterilerimizin ilgili kanun, yönetmelik ve genel ahlak kurallarına uygun kullanımını öneririz ve Tüm kanuni sorumluluğun kendilerine ait olduğunu hatırlatırız. Dünya’nın tüm uygar ülkelerinde insanların rızası dışında görüntü ve ses kayıtlarının yapılması yasak ve suçtur. Kamera sistemi kurulan bir işyeri, mağaza, okul, kreş, pastane vb. yerin girişine “BU İŞYERİNDE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ VARDIR” şeklinde uyarı bulundurulması zorunludur. Gizli video ve ses kaydı konusunda sorumluluk tamamen bu sistemi kuran müşteriye aittir. Kalibre çözüm ortakları gizli kamera sistemini tavsiye etmezler. Özellikle dadı izleme, bebek kamera sistemlerinde gizli kamera kullanımı şeklinde yaygın bir hatalı alışkanlık vardır. Dadı izleme sistemlerinde özellikle açık kamera sistemi kurulup bu dadıya bildirilmelidir. AHD Kamera sistemlerinde de tüm Dome – Box – Speed Dome – Pinhone çeşitleri bulunmaktadır.

*AHD KAMERA SİSTEMİ

AHD Analog HD Kamera Nedir?
AHD kamera, analog CCTV altyapısını kullanarak 720p ve 1080p çözünürlükte görüntü elde edilebilen gelişmiş bir teknolojidir. 2014 yılı sonlarında duyurulan AHD teknolojisi, koaksiyel kablo üzerinden aktarılan analog video sinyalinin, AHD-DVR dijital kayıt cihazı tarafında işlenmesi esasına göre çalışmaktadır. AHD kamera teknolojisi geleneksel analog güvenlik sistemleri ile aynı altyapıyı kullanmakta olup HD kalitesinde yüksek çözünürlükte görüntü vermesi ve ekonomik bir sistem olmasından ötürü müşterilerin tercih sebepleri arasındadır.
AHD kamera sisteminin stabil çalışmasının yanı sıra diğer bir avantajı da, mevcut CCTV analog kamera sisteminizin kablolamasını değiştirmeden mevcut kameralarınızı AHD kameralarla, mevcut DVR kayıt cihazının da AHD-DVR kayıt cihazı ile değiştirmesi yeterlidir. Bu nedenle mevcut güvenlik sisteminizin AHD teknolojisine geçirilmesi oldukça düşük maliyetlerle gerçekleştirilmektedir.